YENİ MAZDA3 SKYACTIV-D TÜRKİYE LANSMANI GERÇEKLEŞTİ

Yeni Mazda / Pazartesi, 20 Haziran 2016 / Published in Haberler

Türk kullanıcısı ile Mazda markası arasında 90’ların başında özel bir bağ oluşmuştu. Hatırlarsanız yollarımız 323 ve 626’larla doluydu. Kısaca, beş kez Türkiye Ralli Şampiyonu olmuş bir isim dahi bizim markamızı o zamanlardan tercih ediyordu.. Yıllar geçtikçe Mazda da yerin de saymadı, yıllara meydan okuyarak rakiplerini hep bir adım geri de bırakmayı başardı.  Her segmentte kendini fazlasıyla geliştirip ödüllerle başarılarını taçlandıran Mazda bir yenilik daha yaptı,bu yeniliğinin adı: Yeni MAZDA 3

Mazda3 hatchback ve sedan modelleri tutumlu, Euro 6 uyumlu 105 PS SKYACTIV-D 1.5 turbodizel motorun eklenmesiyle büyüyor. Mazda3 SKYACTIV-D 1.5’in Türkiye lansmanı gerçekleşti.

TASARIM

2016 model ailesinde, yeni 18 inç koyu alaşım jant tasarımı aksesuar olarak sunulmakta. DAB radyo, Geri görüş kamerası ve yükseklik ayarlı yolcu koltuğu da standart özellikler arasına eklendi.

Mazda3’de, Mazda’nın gelişmiş ve yenilikçi i-ACTIVSENSE sürücü destek güvenlik teknolojileri yer alıyor. Bunlara Ön Engel Uyarısı (FOW), Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS), Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDWS) ve Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) sistemi gibi sistemler de dahil.  Mazda3’ün 5 yıldızlık Euro-NCAP çarpışma testi sonucu yer bulunuyor.

ÜÇ DONANIM SEÇENEĞİ

Yeni Mazda3, Sedan ve Hatchback olmak üzere iki gövde seçeneği ile ithal edilmekte. Motion, Reflex ve Power donanım seçeneklerine sahip olan modelin motor seçeneği 1.5 lt’lik benzinli. Bu motor, altı ileri manuel ve altı ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

MOTOR

Yeni Mazda3’ün sınıf içinde rekabetçi avantajını büyük oranda artıran yeni motorda, 14.8:1’lik sıkıştırma oranına sahip olan motorda değişken turbo geometrisi de kullanıldı. 1499 cc hacmindeki motor 4000 devirde 105 PS güç, 1600 ile 2500 devir arasındaysa 270 Nm tork üretiyor. Araçta 6 kademeli hem otomatik hem de manuel şanzıman seçeneği bulunuyor. Aynı zamanda yeni Doğal Ses Düzenleyici teknolojisini de içinde barındıran motorla gürültü ve titreşim büyük oranda azaldı.

KODO-HAREKETİN RUHU TASARIMI

Mazda3, heyecan verici KODO –  Hareketin Ruhu tasarımı çerçevesinde SKYACTIV teknolojisinin mühendislik inceliklerini de bünyesinde barındırmakta. Yenilikçi, hafif ve sağlam gövdeye sahip Mazda 3, C sınıfında yer alan araçlar içinde 1185 kg’lik boş ağırlığıyla en hafif otomobillerden birisi. Yeni Mazda3’ün ön bölümünde Macpherson süspansiyon kullanılırken arka kısmındaysa çoklu bağlantılı bir yapı tercih edildi.

 GENİŞ KABİN

Mazda3, 2700 mm’lik aks aralığıyla geniş bir kabin. Ön ve arka koltuklardaki oturma alanı oldukça ferah ve konforlu. Arka kapı camının yükselen tasarımı ile birlikte arka koltuklardaki ferahlık hissi gittikçe artıyor. Yeni Mazda3, sürüş pozisyonu keyifli modellerden biri. Boyunuz ne olursa olsun direksiyon ve koltuğu kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Mazda3’ün geniş iç mekanında yer sürücü odaklı kokpit, kompakt gösterge paneli, 7 inçlik geniş renkli dokunmatik ekranı, HMI kumandası ve Aktif Sürüş Ekranı sayesinde kullanıcıların günlük ihtiyaçları karşılanabiliyor.

Bu özellikler sayesinde navigasyon ve multimedya birimindeki birçok bilgiyi görüntüleyebiliyorsunuz. Böylece, kabinde buton ve düğme kirliliği yaratılmamış. Modelin kabini yüksek kalite materyallerle kaplı. Hatta son dönemdeki en iyi Japon kabinlerinden biri diyebiliriz. Mazda3’in 364 lt’lik bagaj hacmi, Hatchback bir araç için fazlasıyla ideal.

Mazda3_4Mazda3_12Mazda3_5Mazda3_10

Mazda3_3

Mazda3_2

Mazda3_9

Mazda3_7

Mazda3_14

Mazda3_11

Mazda3_15 Mazda3_13 Mazda3_6

Yeni Mazda3 ‘ün Deneme Sürüşü,Fiyatları Ve Bir çok Yeni Mazda Kampanyasından Faydalanmak İçin Lütfen BURAYI Tıklayınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =