Yeni Mazda MX-5 Japonya’da Birinciliği Elden Bırakmadı

Yeni Mazda / Çarşamba, 20 Ocak 2016 / Published in Haberler

Yeni Mazda MX-5,Japonyada 2015-2016 yılının otomobili seçildi.

Mazda’nın iki koltuklu sportif ve tutkulu modeli, 2005-2006’daki başarısının ardından ikinci kez kendi ülkesinin en prestijli ödülünü elde etti. Yeni MX-5 aynı zamanda yılın otomobili olmakla kalmayıp CX-5’ in (2012-2013 birinciliği),Mazda2 (2014-2015birinciliği)’nin ardından doğduğu ülkede 3yıl üstüste birinciliğe imza attı.

Ödülün verilmesinde öncülük eden jüri, teknik özelliklerinin yanı sıra   MX-5’deki tutku, işçilik ve Mazda’nın modelinin 26 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana prestijli tasarımı , konforlu yapısı, sportif görüntüsü ve hafif, sürüşü keyifli spor arabalarına yönelik adanmışlığını da dile getirdi.

MX-5’in dördüncü nesli, göz kamaştıran KODO tasarımına ve  SKYACTIV teknolojisine sahip. Sürüşünün hafifliği ve keyifliliğinin yanısıra ;MX-5 arka tekerlek sürüş düzeni, ağırlık merkezinin alçaltılması, sürüş pozisyonunun en yüksek derecede optimize edilmesine bir önceki modeline kıyasla 100 kg civarında azaltılmasıyla Jinba Ittai (at ve binicisinin bir olması) konseptine sadık kaldı.  hafif SKYACTIV-MT altı ileri manuel vitesle iki benzin motorundan birinden aktarılıyor: yüksek devirli SKYACTIV-G 1.5 ya da daha yüksek güce sahip SKYACTIV-G 2.0. Yeni MX-5 aynı zamanda sürücülerde büyük haz uyandıran 12saniyede açılmasını tamamlayan manuel ve yumuşak tavana, çok daha pratik motor kapağına ve İ-ACTIVENSE (aktif güvenlik teklonojisi) sahibi.  1 Ekim 2014 ile 31 Ekim 2015 arasında Japonya’da tanıtılan ya da satışa çıkarılan ve en az 500 adetlik yıllık satış beklentisine sahip olan tüm binek otomobiller bu sene için adaylığını  koyabiliyordu. Yeni MX-5 1980 yılından buyana gerçekleştirilen Japonya Yılın Otomobili ödülünü  kazanan altıncı Mazda aracı oldu. Mazda’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Masamichi Kogai, ‘’Bu sonucu herkesin içten desteği sayesinde elde ettik ve Roadster’ımız bu prestijli ödülü kazandığı için hem müteşekkir, hem de gururluyuz,” dedi. ‘’Bu ödülden ilham alarak, müşterilerimiz için tekrar tekrar tercih edecekleri ‘’tek marka’’ olabilmek adına sürüş keyfi sunan otomobiller üretmeye devam edeceğiz.’’diye konuşarak kazandıkları başarının devamının geleceğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 3 =