YENİ MAZDA CX-3 1,5 DİZEL OTOMATİK 4X4 ÖZELLİKLERİ İLE ÜLKEMİZDE

Yeni Mazda / Pazartesi, 22 Şubat 2016 / Published in Haberler

Yeni_Mazda_CX-3-2Mazda, yeni SUV modeli CX-3’ü, 1,5 litrelik dizel motor, dört tekerlekten çekiş sistemi ve otomatik şanzıman ile ülkemizde satışı yapılmakta. Peki, bu yollarda boy gösteren ve kendine hayran bırakan modelin özellikleri neler? Bir göz atalım.

Öncelikle Yeni Mazda CX-3’ün Be segmenti SUV sınıfı ile İstanbul Auto Show Fuar’ında tanıtıma sundu. Mazda’nın yeni Skyactiv motorlarından biri olan 1.5 litrelik turbo beslemeli dizel motor 105 bg güç ve 270 Nm tork üretiyor. Bu motor ülkemizde önden çekişli manuel veya dört tekerlekten çekişli otomatik şanzıman kombinasyonu ile alınabilecek. Motorun performansı beklenenin çok daha üstünde.Mazda Türkiye’nin en yüksek satış rakamlarına ulaşmasını beklediği Yeni Mazda CX-3 versiyonu olan 1.5 dizel otomatik 4×4, 0’dan 100km/s hıza 11,9 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum olarak 172 km/s hıza çıkabiliyor. Şehir içinde 5,6 litre ve şehir dışında 4,9 litre yakıt tüketen Yeni Mazda CX-3 1.5 dizel otomatik 4×4, ortalamada 5.2 litre yakıt tüketecek. Boş ağırlığı 1295 kg olan aracın ortalama emisyon değeri ise 136 gr/km.

Muhteşem çevre ve güvenlik performansının yanı sıra çok uyumlu bir sürüş zevki gerçekleştirmek amacı ile CX-3 dikkatlice işlenmiş tüm SKYACTIV Teknolojilerine sahip. Mazda’nın yeni nesil AWD sisteminin yanında her bir seçenek, önemli ölçüdeki düşük emisyonları ile birlikte güçlü ve doğrusal sürüş performansı sunuyor. Aynı zamanda sürücünün sürüş keyfini arttırmak adına model, araç içi bağlantı sistemi MZD Connect ve i-ACTIVSENSE gelişmiş güvenlik özellikleri gibi Mazda’nın çok çeşitli son teknolojilerini de sunmakta.

CX-3’ün ön kısmı, modelin tarz sahibi oranlarıyla uyumlu cesur bir görünüm sergilemek için tasarlandı. Yatay şekilde akan yoğun bir enerji ifadesi oluşturmak için ön ızgara, gümüş renkli ön kenarlarıyla birlikte yedi ucun birleşiminden oluşuyor.Yeni Mazda CX-3, güçlü bir sürüş sunan ve pozitif bir duruş hissi veren geniş çaplı lastiklere sahip. Opsiyonel olan 18 inç lastikler, metal grisi renkle boyanmış ve işlenmiş metalin parlaklığıyla kontrast oluşturulmuş kalın ve yontulmuş kollara sahip.

4,275 mm (toplam uzunluk), 1,765 mm (genişlik) ve 1,550 mm (yükseklik, yüksüz, köpek balığı yüzgeci anten dahil) boyutlarına sahip gövde, şehir içinde sürüşte ya da park ederken bile CX-3’ün kolay idare edilmesini sağlıyor. Uzun burun 910 mm ön konsol çıkıntısına sahip, yekpare görünümlü arka çıkıntı 795 mm ve dingil mesafesi 2,570 mm. Bu da, konforlu koltuklar için yeterli yer sunarken akıcı oranlar oluşturuyor. Ön koltuklarda, oturan kişinin ölçüsü ne olursa olsun rahat etmesi için iki ön koltuk arası yeterli mesafe, omuz boşluğu ve diz mesafesi bulunuyor. Arka koltukların konumu, ön koltuklara göre kabin merkezine daha yakın ve kalça noktası ön koltuklardan daha uzun tutuldu. Ortaya çıkan düzen sayesinde, arka koltuklarda oturan yolcular ön tarafı daha kolay görebiliyor ve ön koltuklarda çaprazlama oturan kişilerle muhabbetin tadını çıkarabiliyorlar. CX-3’ün kalça noktası, hem ön hem de arka koltuklar için optimal düzeyde ayarlanmıştır. Vücut ölçüsüne bakılmaksızın herkesin kabine rahatça binip inmesini sağlamak adına, asılı yan eşik yapısı ve arka kapıların alçak bölümüyle birleşiyor. Sürücünün göz hizası 1,250 mm’ye ayarlanmış durumda.

Yeni Mazda dünya standardında güvenlik, CX-3 sürüş keyfinin temelini oluşturuyor. Mazda Proaktif Güvenlik temel alınarak, kazaya sebep olabilecek riskleri en aza indirme ve sürücünün güvenli bir sürüş yapacağı koşulları maksimuma çıkarma konusunda çok çaba gösterdi. Potansiyel risklerin erkenden belirlenmesini ve her türlü hasar ya da yaralanma riskin en aza indirgemek adına alınan aktif güvenlik önlemleri, Yeni Mazda’nın i-ACTIVSENSE gelişmiş güvenlik teknolojileriyle sağlandı. Böylece sürücü CX-3 ile şehir içi yollarda, otoyolda veya virajlı yollarda her türlü sürüşün tadını çıkarabiliyor. Pasif güvenlik özellikleri ise Mazda’nın yüksek dayanıklı SKYACTIV-Gövdesine dayanıyor. Emniyet kemerleri ve hava yastığı sistemleri dâhil olmak üzere yolcuların güvenliğini sağlamak ve aynı zamanda yayaları korumak adına oldukça özen gösterildi. Sonucunda gerçekten muhteşem güvenlik performansı ortaya çıktı ve Yeni Mazda CX-3 dünya çapındaki çarpışma testlerinde yüksek oranlar elde ediyor.

Lütfen detaylı bilgi için satın alma sayfasından veya iletişim bölümünden bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 9 =