YENİ MAZDA 3’E DİZEL MOTOR

Yeni Mazda / Salı, 31 Mayıs 2016 / Published in Haberler

mazda33Yeni Mazda 3 artık konforunun yanı sıra daha da tasarruflu.

Araçlarda C segmentindeki rekabetin her geçen gün artmasıyla birlikte markaların bu segmentte yer alan modellerine ağırl
ık vermeye başladıkları görülüyor. Yeni Mazda 3 Sedan ve Hatchback modelleri ise bu segmentin en dikkat çekici ve en konforlu modelleri arasında yer almakta.

Yeni Mazda’nın C segmenti modeli Mazda 3 yeni bir motor seçeneğini sunmaya hazırlanıyor. Performans ve yakıt tüketimi oranı açısından oldukça başarılı bir model olan Yeni Mazda 3 yeni 1.5 litre hacmindeki turbo beslemeli dizel motoruyla satışa sunulacak.

Mazda 3 Sedan ve Hatchback modellerine güç verecek yeni 1.5 litrelik turbo dizel motor seçeneğinden 105 PS değerinde güç elde edilecek. Modelin CO2 emisyon değeri ise 99 g/km olarak belirtildi. Performans ve yakıt tüketimi başarısıyla ön plana çıkan modelin 100 kilometrede ortalama 3.8 litrelik bir yakıt tüketim değerine sahip olması da Yeni Mazda 3’ün en dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor bunun yanı sıra Yeni Mazda 3 1.5 dizel’de izolasyon da güçlendirildi.

Performans ve ekonomik sürüşün yanı sıra gelişmiş teknolojilerle birlikte Yeni Mazda 3 Sedan ve Hatchback modellerinin daha da konforlu bir hale geldiği de belirtildi. Natural Sound Smoother teknolojisiyle birlikte motorun gürültü ve titreşimi de azaltıldı.

Mazda 3 hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim kısmından bize ulaşın.

One Response to “YENİ MAZDA 3’E DİZEL MOTOR”

  1. […] adetten fazla üretildiği açıklandı. 12 yıl 10 ay gibi bir sürede bu başarıyı yakalayan Mazda 3, 1963 – 2003 yılları arasında üretilen Mazda 323’ün de rekoruna ortak olmuş […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + twenty =