Tasarım Saf Sürüş Keyfi

Seçkin ve ruh sahibi KODO – Hareketin Ruhu tasarımımız, at ve binicisinin birlikteliği olan Jinba Ittai'nin gerçek yansımasıdır. Şıklıkla öne çıkan ve sürücü ile otomobil arasında kopmaz bir bağ kuran tasarımcılarımız, yaşamın dinamik güzelliğini kucaklayan bir tasarım felsefesi yaratmak için bıkmadan çalışır. Otomobilin hem içinde hem de dışında hissedilen bu konsept, hareket enerjisini hareketi gören ve sürüş için karşı konulamaz bir güdü hissedenlere aktarır.

İşçilik İnsan dokunuşu

Tasarımın detayda yattığına inanıyoruz. İnsan elleri ve otomobillerimiz arasındaki gerçek bağlantı ve fiziksellik olan işçilik, Mazda'nın mükemmel sürüş ortamını hayata geçiren temel bir unsurdur. Gerçek güzellik arayışı, hayata geçen ve sürüşte hissedilebilecek enerji halini alır.

upquote Kil modelleme, insanların kalbine dokunan biçimi sezgisel olarak yaratmamıza olanak tanır downquote

Galeri Güzellik ve tekniğin benzersiz bir bileşimi

UZMAN BOYACILAR

Püskürtme tabancası, uzman boyacıların aletidir.

Ateş Kırmızısı, Mazda'nın ikonik gövde rengidir.

BENZERSİZ BOYA TEKNOLOJİSİ

Mazda'nın olağanüstü boya kalitesi, KODO tasarımının hayata geçmesini sağlar ve her çizginin güzelliğini ortaya çıkartır. Yenilikçi boya teknolojisine bağlı Mazda, benzersiz ve çevre dostu Solvent İçerikli Üç Katmanlı Islak Boya Sistemi ve Aqua-tech Boya Sistemini geliştirmiştir. Mazda'nın gelişmiş boya teknolojisi için özel yaklaşımı - TAKUMINURI, Mazda'nın ikonik gövde renklerinin derinliği ve parlaklığı arasında denge kurar. Uzman boyacılar, renk mükemmelliğinin peşinden gitmek için bıkıp usanmadan çalışarak, boyanın sunduğu olanakları arttırıp Mazda'ya özel belirgin bir derinlik ve parıltı kazandırır.

İNSAN MERKEZLİ TASARIM

MAKSİMUM KONFOR İÇİN

Fiziksel davranışları derinlemesine anlayan iç tasarımımız, tek bir ana odağa sahip: sürücü ve otomobil arasında bağ kurma. Geliştirme sürecimiz, farklı departmanlardan mühendislerin ve tasarımcıların optimum sürüş konumunu yaratmak için işbirlikçi çabasına dayanır. Bu insan merkezli yaklaşım, maksimum kontrol, eksiksiz güvenlik ve gerçek sürüş keyfi sunar. Otomobili sürücü odaklı olarak tasarlama ve tüm teknoloji mühendisliğini sürücüyü göz önünde bulundurarak gerçekleştirme suretiyle, otomobil ve sürücü arasında mükemmel uyumu elde ediyoruz ve buna Jinba Ittai adını veriyoruz.

ÖDÜLLER

YENİLİKÇİ TASARIM ÖDÜLLENDİRİLİYOR

Mazda'da yaptığımız her şey, cesurca, ustaca ve eğlencelidir. Bunun sonucunda, birçok övgü aldık ve tasarım ve genel yenilik alanında 350'nin üzerinde ödüle layık görüldük. Red Dot Tasarım ödülünden What Car? Yılın Otomobili ödülüne kadar, başarılarımız tasarım felsefemizin, benzersiz estetik güzellik, verimlilik ve sürüş performansı kombinasyonu sunmada başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Gösterilen model Türkiye'de sunulan teknik özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.