Mazda EPA yakıt ekonomisi listesinde üst üste beşinci kez birinci oldu

Yeni Mazda / Salı, 06 Şubat 2018 / Published in Haberler

ABD Çevre Koruma Kurumu’nun (EPA) geçtiğimiz hafta yayınladığı yıllık Hafif Hizmet Yakıt Ekonomisi Eğilimleri raporuna* göre Mazda, ABD yollarında üst üste beşinci kez, en yüksek yakıt verimliliği sunan model yelpazesine sahip marka oldu.

ABD’de 2016 yılında satışta bulunan Mazda modellerinin ortalama yakıt tüketimlerinin ortalaması, bir önceki seneye kıyasla 0,17 litre/100 km (0,4 mpg) seviyesinde bir iyileşme ile 7,9 litre/100 km (29,6 mpg) olarak kaydedilmişti. Mazda ayrıca 187 g/km (301 g/mi) gibi bir değerle araç üreticileri arasında en düşük ortalama CO2 emisyonu değerine de sahip oldu. Genel ABD piyasası ortalaması 9,5 litre/100 km (24,7 mpg) ve 223 g/km (359 g/mi) CO2seviyesindeydi. EPA, model yılı boyunca satılan her bir araç için gerçek yakıt tüketimi değerlerini yansıttığı düşünülen uyarlanmış değerleri esas alıyor ve ortalamayı satış hacmine göre hesaplıyor.

Tüm Mazda modellerinde kullanılan hafif motor, şanzıman, şasi ve gövdelerden oluşan SKYACTIV teknolojisi yelpazesi (dizel ve elektrikli modeller hariç) şirketin EPA’nın listesinde beş yıldır birinci konumda olmasında önemli bir rol oynadı. Bu başarı özellikle de araç üreticisinin gerçek performans ve yakıt ekonomisi elde etmek amacıyla içten yanma sistemini optimize etme çabalarının bir göstergesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 2 =