Konsept Araçlar

Rotary motora sahip büyüleyici spor otomobil Mazda RX-VISION, 31. Uluslararası Otomobil Festivali'nde Yılın En Güzel Konsept Otomobili ödülünü kazandı. Geçtiğimiz Kasım ayında 2015 Tokyo Motor Show'da tanıtılan RX-VISION, Mazda'nın meydan okuyan ruhunu temsil ediyor. RX-VISION'ın sahip olduğu pürüzsüz oranlar, Mazda'nın zengin önden motorlu, arkadan çekişli spor otomobil mirasına övgüler düzerken performansı hakkında da ipuçları veriyor.

Mazda RX-VISION

Mazda’nın rotary spor otomobillerinin evrimi

RX-VISION, yeni nesil Rotary Motoruyla, içinde Mazda’nın Meydan Okuyan Ruhunu barındırıyor.

İşte muhteşem RX-VISION Spor Otomobil Konsepti formundaki Mazda’nın SKY ACTIV-R Rotary Motoru. Bu motor, Mazda’nın rotary motoru yakıt ekonomisi, emisyon performansı ve güvenilirlikte dönüm noktasına doğru attığı yeni ve önemli bir adımını temsil ediyor.

Mazda, rotary motorunu pazara başarıyla sunup seri olarak üreten tek otomobil üreticisi olarak, geleceği hedefleyen bu yeni konsept otomobili meydana getirmek için durmaksızın çalıştı. Mazda, döner gücü ilk defa 1967’de Mazda Cosmo Sport 110S ile pazara sundu ve bunu başka modeller izledi.

RX-VISION, önden motorlu arkadan çekişli sürüşe sahip bir spor otomobilinin tüm baş döndürücü proporsiyonlarıyla KODO- Hareketin Ruhu tasarım felsefesinin bir resmi olmuştur. Mazda’nın spor otomobil tasarımı tarihinde soylu ve gerçek bir hissi sürdürürken modern görünümleriyle öne çıkıyor.