İNOVASYON

Karşınızda SKYACTIV-X

Mazda'da inovasyon bizim DNA'mızın bir parçası. Ama bu sadece Mazda'ya fayda sağlayan bir özellik değil. Sürüş keyfini en üst düzeye çıkarmak ve siz, otomobil ve yol arasındaki Jinba Ittai bağını güçlendirmek için devrim niteliğinde yeni nesil teknolojiler geliştiriyoruz. SKYACTIV-X, motor boyutu ne olursa olsun üstün çevresel performans ile yüksek güç ve performans sunan, Mazda'ya özgü yeni bir içten yanmalı motordur. En son inovasyonlarımız, insan merkezli araç mimarimiz ile bir araya geldiğinde Jinba Ittai bağını yeni düzeylere çıkarırken gezegenimizi korumaya da yardımcı olur.

En yeni motorumuz SKYACTIV-X, dizel motorların yakıt verimliliği, tork ve canlı stop-start ivmelenmesini, benzinli motorların temiz emisyon değerleri ve serbest devir performansıyla bir araya getiren, devrim niteliğinde bir güç merkezidir. Daha hassas ve heyecan verici bir sürüş deneyimi ile kontrol sizde olacak ve özgürlüğü hissedeceksiniz.

SKYACTIV-X: performans ve verimliliğin dönüşümü

Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırma Ateşlemesi (SPCCI) Mazda, motor pistonlarının çalışma şeklini tümüyle yeniden tasarladı

 


Mazda'nın SPCCI (Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırma Ateşlemesi) teknolojisi sayesinde, SKYACTIV-X dizel motorlarda kullanılan sıkıştırma ateşlemesini kullanan ilk ticari benzinli motor olacak. Yeni sistem, hıza ve hızlanmaya bağlı olarak iki şekilde çalıştığından bu yenilik Mazda'ya özgüdür. Düşük hızlarda motor, hava-yakıt karışımını ateşlemek için buji kullanan benzinli motor gibi çalışır. Bu şekilde, SPCCI, sıkıştırma ateşlemesinin mümkün olduğu aralığın en üst düzeye çıkarılmasına yönelik uzun süredir çözüm bekleyen sorunun üstesinden gelir ve sıkıştırma ateşlemesi ile buji ateşlemesi arasında sorunsuz bir geçiş gerçekleştirir.
 

SKYACTIV-ARAÇ MİMARİSİ Sizi temel alarak tasarladığımız bir sürüş deneyimi

 

Geliştirilmiş tasarım ile çok daha etkili bir Jinba Ittai hissi
Araba ile aranızda daha derin bir bağ kurun

Mazda’nın SKYACTIV-ARAÇ MİMARİSİ, insan merkezli tasarım felsefesine odaklanılarak geliştirilmiştir. Sonuç olarak sunulan yenilikler yeniden tasarlanmış koltuklar, çok yönlü halka yapılı bir gövde, optimize edilmiş şasi yapısı ve iyileştirilmiş NVH performansını içerir. Yeni araç mimarisi, hassas sürüş ve en üst düzeyde Jinba Ittai hissi sunar.

İnsan merkezli tasarım ile daha yüksek sürüş keyfi