DRIVE TOGETHER

OTOMOBİL VE SÜRÜCÜSÜNÜN MÜKEMMEL UYUMU

Bir Mazda'yı sürerken asla yalnız değilsiniz. Otomobil ve sürücü mükemmel uyum içindedir. Tıpkı bir at ve binicisi gibi. Biz buna "Jinba Ittai" adını veriyoruz. Bu birliktelik sağlandığında, sürüşün de keyifli hale geldiğine inanıyoruz. Burada kendi tarzımızı yansıtıyoruz çünkü otomobillerimiz bir yerden bir yere gitmek amacının yanı sıra eksilterek elde edilen güzelliği de yansıtıyor. Kelimelerle tarif edilemeyecek saf, sezgisel bir ilişki kuruyoruz. Birlikte daha güçlüyüz. Asla yalnız otomobil sürmeyiz. Otomobilde her zaman "drive together" felsefesini yaşarız.

AT VE BİNİCİSİ

Jinba Ittai - At ve binicisi arasındaki bağlantı, Mazda'da sağlamaya çalıştığımız benzersiz sinerjidir. En küçük cıvatadan SKYACTIV Teknoloji'sine kadar her unsur otomobil ve sürücü arasında uyumlu bir ilişki yaratarak direksiyonun ardında oturanların gücünü arttırır.

JINBA ITTAI: KONSEPTTEN GERÇEKLİĞE

Devam eden araştırmalar, Mazda mühendislerini Jinba Ittai'nin mükemmel uyumuna hayat verecek teknolojilere doğru yönlendiriyor.

"EĞLENCELİ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ, İSTEDİĞİNİZ GİBİ HAREKET EDEN BİR OTOMOBİLİN VERDİĞİ KEYİFLE ÖLÇÜLÜR."

TAKAO KIJIMA

ESKİ MX-5 PROGRAM MÜDÜRÜ - MAZDA JAPONYA

İNSAN MERKEZLİ FELSEFE

Teknolojiler sürücü odaklı geliştirilmemişse hiçbir zaman tek başına otomobil ve sürücü arasında teklik hissini oluşturmaz. Bu sebeple tüm uzmanlığımızı bu bağlantıyı geliştirecek alanlara yönlendiriyoruz. Bizim için Jinba Ittai, insan odaklı yaklaşımımızla tasarlanan sürüş konumuyla başlar ve otomobilin tüm unsurlarını sürücü odaklı tasarlayarak devam eder.

KODO TASARIMI

Bir otomobil, eklenenler ve çıkarılanlarla iyileştirilir. Güncellenmiş KODO Tasarımının saflığı, otomobilin dinamik görüntüsüne katkıda bulunmayan çizgileri kaldırarak eksiltme yoluyla güzellik yaratır.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

"SADECE BİR ULAŞIM ŞEKLİ OLMAKTAN ÖTEYE GEÇEN OTOMOBİLLER ÜRETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ."

DAISUKE UMETSU

PERFORMANS GELİŞTİRME MÜHENDİSİ - MAZDA JAPONYA

SKYACTIV TEKNOLOJİSİ

Mazda sürüş keyfini olağanüstü çevre ve güvenlik performansıyla birleştiren ileri ve son derece kullanışlı yeniliklerle otomobili daha da geliştiriyor. Düz şanzıman, gövde, şasi ve yüksek hassasiyetli turbo takviyeli dizel motor ile ses düzenleyici, bu geliştirmeleri ispatlar nitelikte. Mazda'nın sürüş dinamikleri ve verimliliği yeni bir seviyeye nasıl taşıdığını keşfedin.

Gösterilen model Türkiye'de sunulan araçların teknik özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.