2017 MAZDA 6 VE G-VECTORİNG CONTROL TEKNOLOJİSİ

Yeni Mazda / Perşembe, 08 Eylül 2016 / Published in Haberler

15_m6_soulred_black_01-ts-1505141749342200

GVC teknolojisi uzun yolculuklarda ön tekerleklerdeki torku modüle ederek sürücünün stres ve yorgunluğunu azaltmayı hedefliyor.
Yeni teknoloji ile bu son baharda .

Skyactiv Vehicle Dynamics inovasyon serisinin bir parçası olan GVC tüm Mazda 6 sedan ve Tourer station araçlarına standart olarak gelecek, araçlar güncellendikçe ya da yenilendikçe
Mazda’nın diğer modellerinde de yer alacak.

G-Vectoring Control ön tekerleklere aktarılan torku ve dolayısıyla ağırlığı arttırarak kullanıcının virajlarda veya düz yollarda daha az direksiyon komutu ile yorulmadan aracı kontrol edebilmesini sağlamakta. Direksiyon hareketlerinin, baş ve vücuttaki baskısının azalması ile araç kullanmanın sürücüde bıraktığı uzun vadeli etkiler de azalmakta. G-Vectoring Control teknolojisini  deneyen basın mensupları da, sürüş keyfini daha konforlu yaşadıklarını belirttiler.

Mazda 6 serisindeki diğer değişikliklerden biri de 2.2 litre dizel motordaki revizyonlar. Kısa süreli kontrol daha pozitif bir gaz kesme komutu vermekle bilikte doğal rezonans yumuşatma teknolojisi ile kalkışlarda ve hızlanışlarda dizel vuruntusunu azaltmakta. Rezonans yumuşatma teknolojisi piston pimi içindeki dinamik sönümlendiriciyi kullanarak, piston ve piston kolundaki rezonansı bastırarak çalışmakta.

Aracın genelindeki ses, kapı yalıtımları ve panel boşlukları geliştirilerek daha iyi hale getirildi, daha iyi ses engelleyici materyal ve ön kısmında yer alan pencerelerde yeni laminasyon kullanıldı.

Yeni makine grisi metalik renk şeması ile renk seçenekleri sekize çıkarıldı. Mazda 6’nın içindeki ekstra lüks detaylardan bir diğeri ise, deri direksiyon. En üst donanım seviyesi Sport Nav modellerinde direksiyon için ısıtma da sürücüye sunuldu. Bu donanım seviyesinde ön cama yansıtılan sürücü ekranı ve trafik işaretleri tanıma teknolojisi de bulunmakta. Sürücü bu ekranı, elektrik ayarlı koltuğunun hareketine göre kendi açısına değiştirebiliyor.

 SE-L Nav modelleri artık otomatik katlanan yan aynalara ve kazaları önleyen şehir içi fren desteği sistemi dahilinde yaya tanıma gibi fonksiyonuna da sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =